POST

Omega 6 Nedir, Nelerde Bulunur, Faydası Nedir (2)

Tip II Diyabet Seviyesini Korur: Düzenli olarak balık yağı kapsülleri alımı II Tip Diyabet seviyesini sağlıklı düzeyde tutmaya yardımcı olabilir. Balık yağı ayrıca Alzheimer hastalığını önlemeye yardımcı olabilir. Morina karaciğer yağı, sıvı ve kapsül çeşitleri olan bir balık yağı türüdür. Balık yağı, bünyesinde yüksek miktarda yağ barındıran balıkların dokularından elde edilen yağ çeşididir. Birçok faydası bilimsel olarak da kanıtlanan Omega-3 yağ asidi, kolza tohumu yağı, keten tohumu yağında da bulunuyor. Şizofrenili hastalarda da kanda omega-3 yağ asitleri düşük bulunduğundan EPA verilmiştir. Doymuş yağ asitlerinden 3 tanesi damar sertliğine yol açıyor, bu yağ asitleri ateorejenik yağ asitlerine dönüşüyor. Balık, keten tohumu ve cevizde bulunan omega-3 yağ asitleri sayesinde, hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel performansın arttığı gözlemlenmiştir. Hamileliğin özellikle son 3 ayında anneden bebeğe önemli ölçüde omega-3 yağ asitleri iletilir. Omega 3 özellikle çocukların ve anne adaylarının tüketmesi gereken bir besin takviyesidir. Denizlerin kirliliği, özellikle ağır metal açısından, balık yeme sıklığımızı sınırlayan bir faktör.

Yaşamsal bir besin ögesi olan bu yağ asidi, aynı zamanda beynin yaşlanmasını yavaşlatan mucize bir etkiye sahiptir. Nutriway Omega 3 Complex bu yağ asitlerini beslenmenize eklemenin kolay http://oceanplusbalikyagikas.apeaceweb.net/balk-yag-hap bir yoludur. Omega-3 yağ asitleri; antitrombotiktir( pıhtı önleyici) yani kanın vizkositesinde azalmaya yol açarak kılcal damarlarla beslenen dokuların oksijen teminini kolaylaştırıldığı öne sürülmektedir. İşte yılan yağının kan basıncını düzenleyen özelliği göz önünde bulundurularak kalp krizlerini de önleyici özellik gösterdiğinden bahsedilmesi doğaldır. DHA ve EPA’nın iltihap azaltıcı, ağrı azaltıcı, hatta kanser önleyici özellikleri olduğu biliniyor. DHA içerikli olması önerilir. İnsan beyninin % 50 - 60'ının DHA'dan oluşmasından dolayı, anne rahmindeki bebeğin beyin gelişimi için annenin yeteri kadar DHA oranı yüksek balık yağı alması da çok önemlidir. ALA vücutta EPA ve DHA ya dönüştürülür. Şayet düzensiz beslenme alışkanlığınız var ise; besin takviyesinin vücutta emilimi ve işleyişi kolay olmaz. Alınacak Omega 3 takviyesinin cıva, kurşun ve diğer ağır metalleri içerip içermediğinden emin olmak için ürünün Uluslararası Balık Yağı Standartları’na (The International Fish Oil Standards Program - IFOS) uygun olup olmadığını bakılması gerekiyor. Müderrisoğlu, “Doğru ve sağlıklı Omega 3 takviyesinin IFOS analiz laboratuvarından alınmış ve her üretim şarjına geçerli raporu olmalı” dedi.

Ancak balık çeşitleri içerisinde omega 3 oranı en yüksek olan somon balığıdır. Yağlı balık tüketimi iyi seviyede olan bireylerde omega-3 eksikliği görülmemiştir ancak bu tarz balıklarda, yoğun şekilde civa vb ağır dip metalleri bulunduğu bilinmektedir. Bu yüzden besinsel eksiklikleri sene boyunca takviye gıdalar ile tamamlamak, kasların maksimum seviyede büyümesi ve güçlenmesi için önemlidir. Balık yağı insanlar için de anabolik bir etki göstermektedir. Omega 3 çeşitli sebeplerle yeterli beslenemeyen insanlara hap olarak verilebilir ama bunların herkese verilmesinin bir yararı yoktur. Bunların her üçü de vücut sağlığı için son derece önemlidir. Spor için besin takviyeleri, sporcu takviyeleri ya da gıda takviyeleri adı altında birçok farklı firmaların ürünleri arasında görüyoruz. Zayıflama hapı aldı, öldü’, ‘Bitkisel ilaç aldı, öldü’ diye gördüğümüz o haberlerdeki o ürünlerin hiçbirisi gıda takviyesi değil. Satın almış olduğunuz ürünlerin mutlaka Amerikan Gıda ve ? Aslına bakarsanız bu yağlar gıda emperyalizminin ürünüdür. Bu istek genellikle farklı gıda takviyelerini deneme ile sonuçlanır. Pasifik Okyanusu’nda yakalanan balıklar genellikle vahşi ve Atlantik Okyanusu’ndan gelenler genellikle çiftlikte yetiştirilmiştir. Balık yağı üreticileri kendi saflık derecelerini tayin eden genellikle bağımsız standartlar ve sertifikalara sahiptir. Ek gıdaların kalitesindeki artışlar, içeriğindeki saflık ve sundukları gösteriyor ki günlük gıdalardaki besinler vücudumuzun ihtiyacı olan her şeyi karşılayamaz. Doğru olan her sporcunun daha çok doğal gıdalardan Vitamin, mineral ve element ihtiyacını karşılamasıdır.

Balık yağı denilince ilk akla gelen kalp damar hastalıklarına olan olumlu katkılarıdır. Zaten her gün oturup da 1 kilo balık yememiz mümkün değil. Biz zaten birlikte aşağıda bulabilirsiniz mevcut üst 10 demir takviyeleri, listemize koyduk. Kim yapar: Mükemmel Demir Sundown Naturals, vitamin ve takviyeleri bir üretici tarafından yapılır. Kim yapar: Nazik Demir doğal sağlık takviyeleri büyük üreticilerin üzerinde, Doğanın Bounty tarafından yapılır. Küçük çocuklar - Not: demir veya bu web sitesinde yer alan herhangi bir diğer ürün ile çocuğunuzun diyet Ürünü kullanmadan önce çocuk doktoruna görüşün. Fergon Demir Ek basit ve etkili bir demir takviyesidir. Bir günde yakılan enerji miktarını (kalori) arttırmaktadır. Enerji içeriği yüksek bir besin olduğu için tüketim miktarlarında aşırıya kaçmamak gereklidir. Balık yağı ve Omega 3 için ne diyeceksiniz? Normal beslenen çocuklar sıradan yaşamlarına devam ederken, balık yağı içen çocuklar kısa bir müddet sonra gözlenen ilk gelişme, omega-3 alan öğrencilerin kendiliğinden “hocam bu okulda kütüphane var mı” sorusunu sorarak, kütüphane aramaya başlamaları oluyor.